Bożonarodzeniowe warsztaty w Skansenie w Ochli

Bożonarodzeniowe warsztaty w Skansenie w Ochli

16 i 19 grudnia 2016 roku uczniowie klas III naszej szkoły wzięli udział w bożonarodzeniowych warsztatach w Skansenie w Ochli. Podczas warsztatów dzieci same wygniatały, piekły, lukrowały i ozdabiały pierniczki. W pomieszczeniu, gdzie odbywały się warsztaty, można było również dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat piernikowych przypraw. Dzieci uczyły się jak je rozpoznać, poznawały smak, kształt i zapach. A na koniec każde dziecko mogło przygotować w moździerzu swoją mieszankę piernikowej przyprawy. W zbiorach muzeum znajduje się również 11 sztuk archaicznych form piernikarskich. Pochodzą one z lat od 1817 do 1834 roku. Wykonane zostały z twardego drewna. Wyroby wykonane z takich form stanowiły nie tylko atrakcyjny produkt spożywczy, ale także niemal dzieło sztuki.

 


Top