„Bezpieczeństwo dzieci w sieci”

"Bezpieczeństwo dzieci w sieci"

12 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Zielonej Górze uczniowie klas I – III obejrzeli przedstawienie poświęcone tematyce bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

Uczniowie klasy III A w różnorodnej formie zwrócili uwagę widzów na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Zapoznali koleżanki i kolegów z zasadami poprawnego poruszania się w sieci. Między scenkami o cyberprzemocy przewijało się hasło przewodnie:

Gdy problemy w sieci mamy, to komputer wyłączamy”.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć krótkie filmiki animowane nawiązujące do omawianej tematyki np. „Nie ufaj osobom poznanym w sieci”, „Mów, kiedy coś jest nie tak”, „Chroń swoją prywatność” czy „Korzystaj z umiarem z Internetu”. Przedstawienie urozmaicili chłopcy wcielający się w zabawne postaci Wirusa, Spamu, Uzależnienia czy Oszusta internetowego. Na koniec „raperzy” w skuteczny sposób nawiązali kontakt z widownią, przypominając krótko „Sieciakowe zasady”. Każdy uczeń edukacji wczesnoszkolnej miał okazję podpisać się własnoręcznie pod tymi zasadami na znak, że się z nimi zapoznał i będzie ich przestrzegał.

Dziękujemy klasie III A za przygotowanie pouczającego przedstawienia pod kierunkiem p. Elżbiety Małmygi oraz p. Grażyny Dudry – Brzozowskiej. Oprawę graficzną przygotował p. Łukasz Knap oraz p. Paweł Haręzga.

Inspiracją do powyższego przedsięwzięcia był udział

uczniów klasy III A w międzyszkolnym konkursie plastycznym

pt. „Bezpieczne dzieci w sieci”, zorganizowanym przez świetlicę

Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi

w Zielonej Górze.

Jego finał odbył się 26 listopada 2019 r. w tejże szkole.

Miło nam poinformować, że Angelina Kochmaniewicz zdobyła

III miejsce, a Aleks Kąkol został wyróżniony w tym konkursie.

Najciekawsze prace uczniów zostały także wyeksponowane podczas

prezentacji w Szkole Podstawowej nr 10.

Gratulujemy!


Top