Ciekawe strony z książką w roli głównej

Ciekawe strony z książką w roli głównej

Zapraszamy! Zachęcamy!

1.Cała Polska Czyta Dzieciom
https://calapolskaczytadzieciom.pl/

Znajdują się tutaj propozycje zajęć z dziećmi (od niemowlaka do nastolatka) na czas kwarantanny, złota lista książek polecanych do czytania dzieciom, lektury i artykuły dla rodziców o wychowywaniu dzieci, scenariusze zajęć z serii „Wychowanie przez czytanie” oraz informacje o samej fundacji.

 1. Polska Sekcja IBBY
  http://www.ibby.pl/

Na stronie Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych zamieszczone są informacje o konkursach i imprezach związanych z książką dla dzieci i młodzieży. IBBY promuje książki wartościowe pod względem literackim, plastycznym i edytorskim.

 1. Strefa Psotnika
  https://www.strefapsotnika.pl/

Jest to blog o książkach dla dzieci i młodzieży. Znajdują się na nim recenzje, wywiady z autorami, piękne zdjęcia i konkursy. Strona poleca nowości wydawnicze oraz klasykę dziecięcą literatury światowej. Znajduje się również link do sklepu internetowego.

 1. W naszej bajce
  http://wnaszejbajce.pl/

Strona poleca książki dla dzieci zarówno te tradycyjne jak i  audiobooki, komiksy, kolorowanki, pomoce naukowe, czasopisma oraz gry.

 1. Bajkochłonka
  https://bajkochlonka.pl/tag/blog-o-ksiazkach-dla-dzieci/

Blog pełen recenzji nie tylko bajeczek, ale również książek dla młodzieży.

 1. Zabawkator
  https://zabawkator.pl/

Przegląd książek, zabawek i artykułów plastycznych dla dzieci z podziałem na wiek, cenę. Opisy ciekawych miejsc, do których można zabrać dzieci, relacje z wyjazdów w te miejsca.

 1. Czas dzieci

https://czasdzieci.pl/warszawa/

Na stronie znajdują się ciekawe zajęcia odpowiednie do zabawy w czasie kwarantanny, aktualne konkursy dla dzieci i młodzieży, inspiracje plastyczne, przepisy kulinarne, recenzje książek, audiobooków, gier, komputerowych programów edukacyjnych, linki do ciekawych programów online, kolorowanki do wydrukowania, liczne artykuły o książkach, wywiady i wiele innych ciekawostek.

 1. Lubimy czytać

https://lubimyczytac.pl/

Na stronie znajdują się recenzje książek, cytaty, zestawienia najciekawszych lektur, artykuły, wywiady, informacje o autorach, wydawnictwach, seriach, ekranizacjach, wydarzeniach związanych z książką, opinie czytelników, grupy dyskusyjne, lista księgarń i możliwość zakupu książki i udziału w konkursach.

 1. Portal Księgarski

https://ksiazka.net.pl/

Portal Księgarski to jeden z najstarszych polskich serwisów internetowych poświęconych książkom. Zawiera katalog książek, nowości, zapowiedzi, recenzje, wywiady z ludźmi związanymi z książką, informacje o wydarzeniach kulturalnych i relacje z ich przebiegu, wiadomości ze świata wydawniczego.

 1. Aktywne czytanie

https://aktywneczytanie.pl/

Strona prezentuje recenzje opisowe i filmowe dostępne na kanale You Tube, artykuły o książkach dla dzieci, plebiscyt ciekawych lektur i możliwość ich zakupu. Znajdują się tu informacje i podpowiedzi konkretnych tytułów książek dla dzieci dobranych do wieku i sprawdzonych przez rodziców i przeskanowanych pedagogicznym okiem.

Dziękujemy za uwagę!

Bibliotekarze szkolni: Grażyna Adouni i Małgorzata Poźniak

=========================================================================================================================


Top