Działo się w bibliotece…

Działo się w bibliotece...

Oto krótkie wspomnienia wydarzeń  bibliotecznych:

Walentynki w bibliotece ( 5-14 lutego), poprzedzone wykonywaniem kartek walentynkowych. Spotykania  odbywały się  podczas długich przerw, podczas których  tworzyliście   laurki dla bliskich osób. Wykazaliście  się dużą pomysłowością. I udało się, zdążyliście  je wrzucić do skrzynki walentynkowej, a walentynkowa poczta  z pewnością dotarła do waszych kolegów i koleżanek. W bibliotece można było też oglądać wystawkę książek o tematyce miłosnej i o przyjaźni. Każdy , kto wypożyczył tego dnia książkę, otrzymywał słodki upominek oraz zakładkę z wizerunkiem Kota…Dlaczego?  Ponieważ 17 lutego obchodzimy Dzień Kota.

 

Dzień otwarty w szkole =Dzień otwarty w bibliotece ( 17 marca). Gościliśmy w progach biblioteki kandydatów na uczniów naszej szkoły, przyszłych sportowców , którzy nieźle radzili sobie rozwiązując zagadki , quizy czy rebusy, związane z książką i czytaniem. Dobrze czuli się w odnowionych wnętrzach biblioteki i czytelni, szczególnie podobał im się Kącik Relaksu. Z radością przeglądali  nowości książkowe. 

Kolejna lekcja biblioteczna w Filii nr 9 WiMBP w Zielonej Górze ( 26 marca)- tym razem kl. 1b miała możliwość sprawdzić swoją wiedzę o Kubusiu Puchatku. Oprócz obcowania z książką, dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Sprawdzały też swoją koncentrację i spryt, bawiąc się w wyciąganie miodku tak, aby nie poruszyć pszczółek.

 

 

 

 

 

Wielkanocny konkurs typu omnibus ( 1 kwietnia ). Nasi czytelnicy odpowiadali na różnorodne pytania, związane z okresem wielkanocnym, ale nie tylko. W końcu omnibus, to omnibus! Otrzymywali drobne upominki, a dokładnie zajączki z koszyczkami. Uczniowie chętnie zgłaszali się do konkursu.

 

 

 

 

 

Wystawka prac wieńcząca KREATYWNĄ PRZERWĘ W BIBLIOTECE ( 23-27 marca).Nasi uczniowie chętnie spędzają przerwy w bibliotece.  Przez tydzień, podczas długich przerw,  spotykali się, by na starych, pożółkłych kartkach książek, przeznaczonych na makulaturę, stworzyć swoje niepowtarzalne prace.  Tematem przewodnim były ,, Wiosenne kwiaty”. 

 

Spotkanie autorskie z autorką serii książek przygodowo-edukacyjnych panią Ewą Kołodziejczyk (5 maja 2026r.) – o tym wydarzeniu opowiemy  niebawem… 


Top