Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

       Z okazji Dnia  Bezpiecznego Internetu 2018 obchodzonego  6 lutego pod hasłem: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” w naszej bibliotece można było obejrzeć krótki spektakl pt. „Zaplątani”, przygotowany przez uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zielonej Górze.

Uczniowie zgromadzeni w czytelni z zainteresowaniem oglądali scenki pokazujące niebezpieczeństwa czyhające na młodych użytkowników internetu.

Można było usłyszeć głos przerażonych dziewczynek, które nawiązały niebezpieczne znajomości z nieznajomymi internautami. Oglądaliśmy również pogrążonych w wirtualnym świecie amatorów gier, młodzież, która nie zdaje sobie sprawy, że pochłonął ją komputerowy świat, a ten prawdziwy staje się dla niej obcy.

Żywa reakcja publiczności  była dowodem na to, jak ważne i aktualne problemy poruszyła w spektaklu jego twórczyni p. Patrycja Sowińska. Przedstawienie stało się pretekstem do inicjowania rozmów na temat bezpieczeństwa w sieci.

W Szkolnym Centrum Multimedialnym w czytelni szkolnej dbamy o bezpieczne korzystanie z internetu.

Warto wiedzieć, że DBI,  obchodzony  z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.,  ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Zapraszamy również rodziców i nauczycieli do udziału w kursie internetowym fundacji Orange pn. „Podaj dziecku rękę w sieci”

Kurs internetowy pn. Podaj dziecku rękę w sieci.

 


Top