Dzień Niepodległości. Dzień Rekordów.

Dzień Niepodległości. Dzień Rekordów.

Stulecie niepodległości zastało ekipę pływaków z klasy 5a i 6a w Poznaniu, gdzie wzięli oni udział w Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego . Areną zmagań były monumentalne Termy Maltańskie, największy tego typu obiekt w Polsce. Olimpijskie wymiary, trybuny na miarę światowych imprez, basen do skoków do wody z piramidą trampolin i wież, labirynty korytarzy, plątanina schodów, niezliczone hole, sale, zakamarki i na dodatek skomplikowany system informatyczny obsługujący przebieralnie. Istny pałac Nabuchodonozora!

           I w tym gąszczu nasi młodziankowie , poddani przyspieszonemu kursowi samodzielności! A egzamin ten zdali celująco. Na ponad 70 osobostartów, spóźnienie na zbiórkę zdarzyło się tylko 2 razy.Wyniki także były imponujące, a ich extremum były 2 rekordy Polski , ustanowione w stylu klasycznym przez naszą uczennicę , 11-letnią Emilię  Kot. Nasza ,,Kocica” poprawiła poza tym 4 rekordy województwa i 7 rekordów TP Zielona Góra ( d. Transbud, Dziesiątka, NOVITA-10, Korner-Novita-10, Korner). Drugą rewelacją był Bartosz Wieraszka, który ustanowił 3 rekordy Klubu, w tym poprawił o 2,5 sek wynik swojego trenera na 100m st. motylkowym. Dawny rekord został osiągnięty w grudniu 1975 roku . Od 43 lat nikt się nawet do niego nie zbliżył…

           Nasi reprezentanci startowali w kategorii wiekowej 13 lat, a więc z zawodnikami o rok i dwa starszymi, co w tym wieku wydaje się być przepaścią. Nasi ,,ludzie” w tym wypadku zaprezentowali potęgę skoku Tornada (niesamowity koń Zorro). Zdobyli 4 złote, 1 srebrny i 4 brązowe medale (E. Kot 3-1-1 ; Wiktoria Łęcka 1-0-3). Poza nimi w finałowych ósemkach pływali: Oliwia Glińska, Maksymilian Skopiński, Dominika Rutkowska, Paula Rytter i wspomniany wcześniej Wieraszka. ,, Młodości! Orla twych lotów potęga,/ Jako piorun twoje ramię.”…


Top