Głosujemy za siłownią zewnętrzną przy ZSOIS!

Głosujemy za siłownią zewnętrzną przy ZSOIS!

Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców oraz mieszkańców Zielonej Góry do głosowania w budżecie obywatelskim na projekt Siłownia zewnętrzna przy ul. Wyspiańskiego.

Głosujemy na stronie:

https://zielonagora.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski

wybierając projekt projekt numer 2. Po wybraniu opcji Więcej można na dole ekranu oddać głos na projekt.

Opis zadania

Projekt zakłada budowę siłowni zewnętrznej pomiędzy rosnącym na tej działce drzewami oraz wykonanie ścieżek dojazdowych (min. 2 szt.) z chodnika dla osób niepełnosprawnych na wózkach. Celem projektu jest integracja społeczna, aktywność fizyczna i edukacja poprzez zabawę, stworzenie miejsca aktywności fizycznej dla wszystkich mieszkańców pobliskiego osiedla oraz dzieci i młodzieży uczęszczających do pobliskich szkół.

Uzasadnienie

W świecie pełnym komputerów, braku aktywności fizycznej i ograniczonym kontakcie interpersonalnym budowa plenerowej siłowni pod chmurką jest szansą na aktywne spędzanie wolnego czasu z jednoczesną korzyścią dla zdrowia. Projekt przewiduje utworzenie terenu rekreacyjno-sportowego, na którym zostaną zamontowane urządzenia do ćwiczeń rekreacyjno-siłowych bez względu na stopień sprawności fizycznej. Usytuowanie urządzeń do ćwiczeń fizycznych dostępnych za darmo niemalże w każdej chwili sprawia, że aktywna, nowoczesna i atrakcyjna forma ruchu powinna stać się naturalną potrzebą spędzania wolnego czasu, a także miejscem i czasem zacieśniania więzi osobowych. Projekt zakłada transport i montaż urządzeń do ćwiczeń oraz wykonanie ścieżek dojazdu dla osób niepełnosprawnych na wózku. Dodatkowym atutem projektu jest to, że jest on dostępny dla wszystkich chętnych 12 miesięcy w roku.


Top