Inspiracje naszych czytelników

Inspiracje naszych czytelników

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, obchodzony 2 kwietnia,  zainspirował uczniów klasy 2a do stworzenia własnych dzieł.

Podczas zdalnych lekcji, pod kierunkiem p. Ewy Wiechno powstał pomysł, aby uczniowie wymyślili własne historie. W czasie wolnym od zajęć dzieci własnoręcznie wykonały książki, w których zamieściły swoje opowieści.

Z okazji Dnia Bibliotekarza, który obchodzimy 8 maja, uczniowie przynieśli swoje prace do biblioteki szkolnej. Po niewielkich korektach ( jak w prawdziwym wydawnictwie) książki zostały pokazane na wystawce przed biblioteką.

10 maja klasa 2a zaprosiła panie bibliotekarki:  Grażynę Adouni i Małgorzatę Poźniak na uroczyste obchody ich święta. Najpierw uczniowie przeprowadzili wywiad  z  paniami bibliotekarkami, następnie zaśpiewali stworzoną na tę okazję piosenkę o czytaniu.

Panie otrzymały kwiaty i uroczyste życzenia, a uczniowie zakładki do książek i słodycze.

Do życzeń dołączyły się również dzieci ze świetlicy z własnoręcznie wykonanymi laurkami.

Uczniowie i pracownicy szkoły chętnie zatrzymują się przy ekspozycji prac, aby zagłębić się w lekturze książek stworzonych przez najmłodszych autorów.

 

 


Top