Jesień w klasach I – III

Jesień w klasach I - III

„Kolorowa jesień już chodzi po lesie
Kasztankową grę dzisiaj zagra wiatr
Wietrzyk gwiżdże cza – czę w jesiennym bukiecie
A dzieci śpiewają cza – cza – cza”

Wszystkie dzieci w naszej szkole już wiedzą, że JESIEŃ, to nie piękna pani w sukni z kolorowych liści, wianku z jarzębiny z koszem pełnym kasztanów. Jesień to jedna z pór roku, a zauważyć ją możemy w porannych mgłach, przymrozkach, odlatujących ptakach i oczywiście w pięknych kolorowych liściach.
23 września 2021 roku  zgodnie z tradycją w naszej szkole powitaliśmy Jesień. Tego dnia wszyscy chętni uczniowie ubrali się na jeden z ulubionych kolorów jesieni – pomarańczowy.
Uczniowie z klas III b i III c wybrali się natomiast na wycieczkę, aby na łonie natury w towarzystwie zwierząt powitać jesień. Pogoda tego dnia wyjątkowo nam sprzyjała. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Spędziliśmy czas przyjemnie poznając wiele ciekawych rzeczy. Dowiedzieliśmy się jak się robi podkowy. Mieliśmy okazje spróbować dojenia krowy. Już wiemy co to są wykopki. Odbyliśmy też pasjonującą przejażdżkę na przyczepie traktora. Wspólnie opiekowaliśmy się małymi króliczkami i kociakami. Na deser były kiełbaski pieczone w ognisku. Pycha! Zabawa była przednia, a czas minął bardzo szybko.
Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale piękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!


Top