Klasa 2c i Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Klasa 2c i Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

9 maja 2017 r. uczniowie klasy 2c pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Malec i pani bibliotekarki Małgorzaty Poźniak odwiedzili, współpracującą z naszą szkołą, bibliotekę publiczną przy ul. Podgórnej.

Z okazji obchodzonego w maju Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek  dzieci zostały zaproszone do obejrzenia wystawy pt. ? Zaczarowany świat wycinanek Eriki Schirmer?.

Podziwiały piękne wycinanki, będące  ilustracjami baśni  Braci Grimm oraz H.Ch. Andersena, odznaczające się niezwykłą precyzją wykonania,  niebywałą fantazją, emanujące  optymizmem oraz miłością  do człowieka i przyrody.

Uczniowie po obejrzeniu wystawy wysłuchali baśni  pt.? Stoliczku, nakryj się?, czytanej przez p. Anię z biblioteki publicznej. Obejrzeli  najnowsze książki dla dzieci, przejrzeli czasopisma, adresowane do najmłodszego czytelnika, mieli również okazję uczestniczyć w krótkiej uroczystości  wręczenia dyplomów bibliotekarzom bibliotek szkolnych w podziękowaniu za całoroczną współpracę z biblioteką publiczną.

Na zakończenie dzieci, podzielone na grupy, ułożyły   z rozsypanki wyrazowej hasło tegorocznego Święta Bibliotek, czyli ? BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!?.


Top