KOLOROWE POWITANIE JESIENI

KOLOROWE POWITANIE JESIENI

KOLOROWE POWITANIE JESIENI

 

„Kolorowa jesień już chodzi po lesie.
Kasztankową grę dzisiaj zagra wiatr.
Wietrzyk gwiżdże czacze w jesiennym bukiecie.
A dzieci śpiewają cza – cza – cza”

 

Jesień witamy,  żółte i pomarańczowe ciuszki zakładamy – z inicjatywy Małego Samorządu Szkolnego uczniowie klas 1-3 witają w nowym roku szkolnym „Pory Roku na Kolorowo”. Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni za nami. Nazwaliśmy go „żółto – pomarańczowym dniem”, te właśnie  kolory kojarzą się z porą roku, którą witaliśmy. Dzieci wyruszyły na poszukiwania pani Jesieni do szkolnych sal. Pani Jesień ukryła się w pożółkłych liściach, kasztanach i żołędziach, w dojrzałych czerwonych koralach jarzębiny, w pachnących grzybach, koszach pełnych soczystych i dojrzałych owoców.  Dzieci tego dnia wykonywały piękne jesienne prace plastyczne. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak każdego kolejnego dnia obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku.

 


Top