Konkurs Pięknego Czytania

Konkurs Pięknego Czytania

Wyniki Konkursu Pięknego Czytania

15.12.2017 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 10 w Zielonej Górze odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Uczniowie klas I – III po wylosowaniu tytułu baśni Andersena, musieli przeczytać w czasie nie dłuższym niż 3 minuty, fragmenty wybranego utworu. Laureaci konkursu zostali wyłonieni na podstawie prezentacji, które były oceniane zgodnie z przyjętymi przez komisję zasadami. Jury oceniało: – TECHNIKĘ CZYTANIA: płynność, poprawność artykulacji głosek, dykcję, tempo czytania, – ŚRODKI ARTYSTYCZNEGO WYRAZU: pauzowanie, tempo, modulację głosu i jego natężenie, mimikę, ewentualny gest, kontakt z odbiorcą, radzenie sobie z tremą

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP nr 10. GRATULUJEMY!

Klasy I

I miejsce: Maciej Ziemkiewicz – kl. IA

II miejsce: Piotr Mostowski – kl. I A

III miejsce: Dominika Chmielowska – kl. I B

Klasy II

I miejsce: Zofia Zaborowska – kl. II A

II miejsce: Dawid Łuczak – kl. II A

Klasy III

I miejsce: Paweł Romanowski – kl. III C

II miejsce: Julia Pluskota – kl. III C

III miejsce: Aleksandra Rozpara kl. III D

Konkurs zorganizowały: p. Elżbieta Małmyga, p. Anna Tymińska, p. Małgorzata Poźniak, p. Grażyna Adouni

 


Top