Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

W dniach od 20 do 22 lutego uczniowie klas 4 – 8 i trzecich gimnazjum intensywnie pracowali na lekcjach języka polskiego.

W środę  (20 lutego ) uczniowie wykonywali plakaty – mapy mentalne dotyczące różnych zagadnień  z języka polskiego. Prace uczniowskie można obejrzeć w palmiarni szkolnej oraz na korytarzach drugiego  i trzeciego piętra.

W czwartek ( 21 lutego )chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursach, które odbyły się na dwóch długich przerwach w auli naszej szkoły. Pierwszy z nich ph. „Łamańce językowe”, drugi  –  „Mini konkurs pięknego czytania”. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności poprawnej wymowy i prawidłowej techniki czytania. Każdy otrzymał słodką nagrodę.  Wszyscy świetnie się bawili!

W piątek ( 22 lutego )w klasach 4 – 8 i 3 gim. odbyły się eliminacje do Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Wyniki (lista osób, które przejdą do ścisłego finału) będą ogłoszone pod koniec tygodnia.

 


Top