Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa –w tym dniu co roku obchodzimy urodziny jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich.  Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Szkolne korytarze wypełniły się przeróżnymi bajkowymi postaciami. Były wśród nich księżniczki, królewny, Minionki. Był też Batman, Spiderman, Harry Potter, krasnoludki i jeszcze wiele innych postaci.

Zabawy w klasach rozpoczęły się od odczytania telegramu, który do dzieci napisała czarownica Bambaryca oraz wysłuchania piosenki. Potem dzieci wykonywały zadania wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Na koniec oglądały bajkę oraz rysowały swoją ulubioną postać z bajki. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Ten dzień przypomniał dzieciom jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać, ponieważ bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, wzbogacają słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

Opiekunki MSU – Dorota Kordyjalik, Anna Sobów oraz wychowawczynie klas I -III


Top