Mistrzowie Pięknego Czytania kl. 4-8

Mistrzowie Pięknego Czytania kl. 4-8

Z okazji  Międzynarodowego  Dnia  Książki dla Dzieci – święta obchodzonego co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, w bibliotece szkolnej odbył się  KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA.

W poniedziałek, 3 kwietnia, przedstawiciele poszczególnych klas zgromadzili się w czytelni, by zaprezentować wybrane  fragmenty swoich ulubionych książek.

Jury oraz zgromadzeni uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji uczniowskich.

Różnorodność tekstów, a także sposób ich  prezentacji wywarły niemałe wrażenie. Oceniano technikę czytania (płynność, poprawność artykulacji głosek, dykcję, tempo czytania)  oraz środki artystycznego wyrazu ( tempo jako środek ekspresji, pauzowanie, modulację głosu, mimikę, ewentualny gest, kontakt z odbiorcą itp.)

Gratulujemy wszystkim uczniom i dziękujemy za udział w konkursie. Uczestnicy otrzymali z rąk p. dyrektor Anny Hamrol dyplomy i upominki, a Mistrzowie Pięknego Czytania – bon do Empiku.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców oraz Polski Związek Logopedyczny. Konkurs zorganizowany został przez  panie bibliotekarki: Grażynę Adouni i Małgorzatę Poźniak  oraz szkolnego logopedę – p. Małgorzatę Chorążyczewską.

Zapraszamy za  rok!

 

Oto Mistrzowie Pięknego Czytania :

Gustaw Grzelczyk kl. 4b

Franciszek Izowit kl. 5c

Piotr Mostowski kl. 6c

Aniela Schlafka kl. 8a

Martyna Gajek kl. 8c

 


Top