„Nowa Fala” zatapia Dolny Śląsk!

"Nowa Fala" zatapia Dolny Śląsk!

Młodzi zawodnicy z 5a i 6a(TP Zielona Góra ,popularna ,,Nowa Fala”) musieli sforsować Góry Sowie, by  w Nowej Rudzie zmierzyć się z całą potencją dolnośląskiego pływania w Międzywojewodzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików . W gronie 20 klubów ,,nowofalowcy” dominowali w większości konkurencji,w kategorii 12 lat zdobyli 13 złotych (na 18 możliwych) medali i z ogromna przewagą triumfowali drużynowo.  W kategorii 13 lat dość pechowo stracili medalową pozycję, zajmując 4 miejsce.

Wśrod 12-latków klasą dla siebie była Emilia Kot, która zgarnęła szlema, zdobywając komplet 6 złotych medali i oczywiście trofeum dla najlepszej zawodniczki imprezy (nota bene) w stylu klas cznym Emilia przewodzi krajowym rankingom). Drugie miejsca w wieloboju tej samej kategorii zajęli  czterokrotni złoci medaliści , Oliwia Glińska i Bartosz Wieraszka. Ten drugi , zwycięstwo w łącznej punktacji stracił po kontrowersyjnej dyskwalifikacji na 200 zmiennym, która odebrała mu także piąte ,,złoto”. W kategorii 13 lat trzecie miejsce w wieloboju wywalczyła Roksana Grązka za fantastyczne występy w stylu dowolnym. O włos za wielobojowym ,,pudłem” 12-latków był Julian Drobek, zdobywca 2 złotych medali indywidualnie. Poza wymienionymi, na podium  stawali jeszcze: Wiktoria Łęcka i Dominika Rutkowska ( obie 3-krotnie), Bartosz Gajewski (2-krotnie) oraz Maksymilian Skopiński i Paweł Kowalski.


Top