Program edukacyjny „Być jak Ignacy”

Program edukacyjny "Być jak Ignacy"

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z klas IIa i IIIb naszej szkoły pod opieką p. Doroty Kordyjalik i Agnieszki Małeckiej,  przystąpili do VI edycji programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”, którego celem jest promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczenie oraz popularyzacja osiągnięć polskich naukowców i wynalazców. Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Nasi uczniowie z koła naukowego „Wspaniała Dziesiątka” w pierwszym etapie projektu poznali wielkich odkrywców, m.in. Krzysztofa Kolumba, Vasco Da Gama czy Ferdynanda Magellana, pływali ich szlakami, budowali karawele. Uczyli się budowy i zasad działania kompasu.

Następnie wraz z Henrykiem Arctowskim – polskim geografem, geofizykiem, geologiem, podróżnikiem związanym z badaniami krajów polarnych)  podróżowali po Arktyce i Antarktydzie, gdzie obserwowali zorzę polarną, poznawali charakterystyczną florę i faunę tego regionu. Młodzi naukowcy przeprowadzali doświadczenie , rozwiązywali quizy i zagadki.

 

 

 

 


Top