Promocja czytelnictwa w Bibliotece „Bromby i Przyjaciół”

Promocja czytelnictwa w Bibliotece "Bromby i Przyjaciół"

Dzisiaj uczniowie z klasy III a, wraz z wychowawczynią, Agnieszką Małecką i panią z biblioteki szkolnej, Grażyną Adouni, odwiedzili Bibliotekę „Bromby i Przyjaciół”, Filię Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C.Norwida w Zielonej Górze na ul.Podgórnej.  Spotkanie miało na celu rozwijanie czytelnictwa, promocję książek, zachęcanie do korzystania z nowości czytelniczych dla dzieci i młodzieży oraz przybliżenie pracy biblioteki publicznej. Uczniowie dowiedzieli się o Patronie Biblioteki ? Brombie, czyli głównym bohaterze kultowej książki ?Bromba i inni? Macieja Wojtyszki. Wysłuchali również fragmentu mega ciekawej książki Macieja Orłosia ?Tajemnicze przygody Kubusia?. Książki wzbudziły takie zainteresowanie, że dzieci od razu wypożyczyły lekturę do domu, a te które nie mogły, obiecały, że przyjdą zapisać się z rodzicami i korzystać z bogatego księgozbioru biblioteki.

 


Top