Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku? Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego  pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku!

Misie często są  bohaterami bajek, filmów i piosenek, tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie, Gumisie czy MIŚ WOJTEK. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia.

W tym roku Pluszowy Miś obchodzi swoje 114 urodziny.

W piątek 25 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie  konkursu plastycznego, ogłoszonego z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Jak co roku, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.
Dzieci poznały historię pluszowego misia, obejrzały wystawkę książek o misiach, które oferuje szkolna biblioteka, a także podziwiały ekspozycję prac plastycznych swoich kolegów.

Jury konkursu: p. Sylwia Pyrka- nauczyciel plastyki oraz panie bibliotekarki- Małgorzata Poźniak i Grażyna Adouni-  przyznając nagrody wzięło pod uwagę: oryginalność, staranność i  technikę  wykonania prac.

Wyróżnieni uczniowie to:

Justyna Mirkiewicz 2b, Basia Łuczak 3m, Natalia Baniewicz 2b, Lena Gralak 3a, Oliwia Grzegorczyn 6a, Dominika Muniak 4c, Iga Krowiak 2a, Weronika Bakalarska 2m.

Jury nagrodziło też prace: Oliwii Perwińskiej 2c, Dominiki Szurogajło 2b, Liliany Nowak 4d oraz Leona Małeckiego 2a i Iwo Witakowskiego 2a. 

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy p. Monice Kąkol za przekazanie funduszy na zakup nagród.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i zapraszamy  do obejrzenia wystawek dsc_0236w czytelni.dsc_0231dsc_0228dsc_0227dsc_0235

dsc_0238

dsc_0237


Top