Warsztaty Kształtowanie Przestrzeni

Warsztaty Kształtowanie Przestrzeni

W pierwszym semestrze 2019/20 odbyła się I część warsztatów” Kształtowania Przestrzeni” . Program dotyczący zagadnień architektonicznych skierowany jest do Młodzieży w wieku 12-19 lat
Organizowany jest wspólnie przez Izbę Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Fundację Promocji Architektury SARP, a dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem Programu jest Firma Fakro, jest on rekomendowany jest przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
Zajęcia cyklu Kształtowanie Przestrzeni to adaptacja irlandzkiego programu edukacyjnego „Shaping Space”. Irlandzki program edukacyjny jest wyjątkowym na skalę europejską kursem prowadzonych w ramach zajęć szkolnych. Służy do uwrażliwiania młodzieży na problemy społeczno – przestrzenne i estetyczne na przykładzie architektury i urbanistyki. Izba Architektów RP uzyskała zgodę od The Royal Institute of the Architects of Ireland, twórcy programu „Shaping Space”, na dokonanie tłumaczenia oraz koniecznych zmian adaptacyjnych.

Zmiany adaptacyjne, niezbędne z uwagi na uwarunkowania historyczne i terytorialne Polski sprawiły, że program edukacyjny przeszedł głębokie przeobrażenie. Powstał wyjątkowy kurs, który w sposób interdyscyplinarny poszerza horyzonty młodych ludzi, wprowadza w podstawowe zagadnienia architektoniczno – urbanistyczne i rozwija kreatywne myślenie o otaczającej nas przestrzeni.”

W drugim semestrze rusza druga część zajęć – mamy jeszcze 6 miejsc. Zapraszamy!!!!!

Zapisy u p. Marty Poręby – Foltyniak, sala 306.


Top