Bezpieczne ferie zimowe

Bezpieczne ferie zimowe

Zbliżają się ferie zimowe. Wszyscy cieszymy się, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie. Z tej okazji w piątek 17 stycznia gościliśmy ratowników WOPR-u, którzy pokazali nam jak uniknąć wpadnięcia pod lód i co robić jak już do tego dojdzie. Jak i gdzie należy bawić się, abyśmy byli bezpieczni.  

23 stycznia natomiast podczas apelu porządkowego odwiedził nas policjant z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze aspirant Radosław Bartkowiak. Głównym tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci w trakcie nadchodzących ferii zimowych.

Policjant przestrzegał uczniów przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Informował, jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów i przypominał, że nie należy bez nadzoru osób dorosłych brać udziału w kuligach i innych zimowych zabawach. Przestrzegał także przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Pan policjant przypomniał także obowiązujące przepisy ruchu drogowego, akcentując jak ważne jest ich przestrzeganie. Odniósł się również do zagrożeń z jakimi może się dziecko spotkać w domu i w kontakcie z obcymi osobami. W trakcie apelu dzieci obejrzały krótki film edukacyjny pt. „Bezpieczne zachowania”. Uczestnicy pogadanki chętnie dzielili się z funkcjonariuszami policji swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadawane pytania. Mamy nadzieję, że przedstawione  rady i przestrogi pozwolą uświadomić dzieciom konsekwencje nierozważnych zachowań,  i uświadomić, że korzystając z  przyjemności nie należy zapominać o bezpieczeństwie.

W drugiej części apelu została ogłoszona lista uczniów klas I – III, którzy w szczególny sposób wyróżniają się ze względu na zachowanie. Pani kierownik świetlicy M. Malec wskazała dzieci, które wyróżniają się w świetlicy na tle innych. Ogłoszono zwycięzców konkursu plastycznego zorganizowanego przez wychowawczynie świetlicy „Zabawy zimowe” oraz konkursu ogłoszonego przez MSU pt. „ Zabawy zimowe bezpieczne i zdrowe”.

Wszystkim uczniom naszej szkoły, dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom życzymy miłych, udanych, a przede wszystkim bezpiecznych ferii.


Top