?Edukacja historyczna zaczyna się od najmłodszych lat??

?Edukacja historyczna zaczyna się od najmłodszych lat??

23 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze odbył się Miejski Konkurs ?Moja Mała Ojczyzna? adresowany do uczniów klas III. W finale wzięło udział 5 szkół. Miło nam zakomunikować, że reprezentacja naszej ?Dziesiątki? w składzie: Oliwia Jaśniewska z klasy IIIa, Anna Malska z klasy IIIb, oraz  Szymon Krasoń z klasy IIIc  – zajęła III miejsce.  Do konkursu przygotowały uczniów: p. Agnieszka Małecka i p. Anna Tymińska, pod przewodnictwem p. Elżbiety Małmygi.

Trzeba przyznać, że uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą na temat historii i tradycji miasta, odpowiadając na pytania zawarte w ?teście wyboru? 10 pytań. Uczestnicy konkursu popisali się również znajomością zabytków Zielonej Góry, układając puzzle wylosowanego obiektu, o którym trzeba było powiedzieć kilka zdań. Jedna z konkurencji  pt. ?Znani zielonogórzanie? należała do najtrudniejszych, gdyż  wymagała od uczestników również wiedzy o ludziach żyjących współcześnie, zasłużonych dla miasta. Poziom wiedzy wszystkich uczestników konkursu był bardzo wyrównany.                                                                 Całość imprezy była przeplatana piosenkami oraz legendami o Zielonej Górze w wykonaniu najmłodszych uczniów SP nr 14.

?Edukacja historyczna zaczyna się od najmłodszych lat?? ? takimi słowami podsumowała konkurs pani profesor Bogumiła Burda z Instytutu Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego, główny członek jury. I z pewnością miała rację.

 


Top