Lekcje biblioteczne w Filii nr 9 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

Lekcje biblioteczne w Filii nr 9 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

Tradycją naszej szkoły stały się wizyty uczniów wraz z nauczycielami i bibliotekarzami w bibliotece publicznej. Tym razem klasy 3 uczestniczyły w trzech ciekawych spotkaniach.

Uczniowie  klasy 3b wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Kendrą i panią bibliotekarką Grażyną Adouni mieli okazję dowiedzieć się interesujących rzeczy o ptakach zwiastujących wiosnę w naszym kraju. Dzieci oglądały książki , atlasy i gry poświęcone ptakom , poznały przysłowia dotyczące wiosny. Można było zapoznać się również z bogatym księgozbiorem biblioteki publicznej .

Klasa 3c z wychowawczynią panią Małgorzatą Malec i panią bibliotekarką wzięła udział w zajęciach na temat „ O wodzie w literaturze” . Uczniowie zapoznali się z popularnonaukową książką „ Ciekawe przygody płynącej wody” . Mieli okazję pracy w grupach, które prześledziły drogę, jaką przebywa woda  w przyrodzie  zanim dotrze do naszych domów. Zajęcia zakończyły się prezentacją publikacji na temat przyrody . Można było również obejrzeć inne wspaniałe książki z księgozbioru bibliotecznego .

Klasa 3d  z panią Małgorzatą Chorążyczewską  podczas zajęć w Filii nr 9 im. Bromby i Przyjaciół miała okazję poznać czasopisma dla dzieci i młodzieży . Dzieci dowiedziały się co to jest dwutygodnik , jakie stałe rubryki zawiera każde czasopismo i , co najważniejsze,  mogły pooglądać i poczytać zgromadzone w bibliotece czasopisma. Każdy miał okazję znaleźć coś dla siebie .

 

 

 


Top