Mikołajki 2019 w klasach I – III

Mikołajki 2019 w klasach I - III

Idzie dobry święty , uśmiecha się w koło,
Grzecznym dzieciom biją serduszka wesoło.
Niesie w dużym worku słodyczy bez liku,
Pełno dzisiaj wszędzie radości i krzyku.

 Każdy czeka na przyjście Świętego Mikołaja. W tym roku również nie zawiódł i odwiedził naszych najmłodszych uczniów. W ten piękny, choć  niezbyt zimowy dzień nasi milusińscy spotkali się najpierw z niesamowitymi stworzeniami w Teatrze Lubuskiem podczas spektaklu „Księga Dżungli”. „Jest to dzieło Kiplinga, jeden z najbardziej znanych na świecie utworów literatury dziecięcej. Napisaną ponad sto lat temu historię chłopca wychowywanego w dżungli przez wilki czytają z niesłabnącym zainteresowaniem kolejne pokolenia odbiorców. Książkę przetłumaczono na kilkadziesiąt języków, doczekała się też licznych ekranizacji i adaptacji scenicznych.

Rządząca się swymi surowymi prawami dżungla staje się dla Mowgli’ego domem, w którym chłopiec przeżywa niezwykłe przygody, poznaje przyjaźń. W tej samej dżungli czai się również ogromne niebezpieczeństwo. Zielonogórską adaptację powieści Kiplinga przygotowano z dużym rozmachem. Powstało barwne, pełne piosenek, muzyczne widowisko, w którym bierze udział 21 wykonawców.” Dzieciaki były zachwycone. Po powrocie z teatru czekały na nich upominki od Św. Mikołaja. Był to dzień pełen wrażeń i radości.


Top