Spotkania z autorami naszych ulubionych książek

Spotkania z autorami naszych ulubionych książek

Na przełomie listopada i grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję dwukrotnie uczestniczyć w spotkaniach w Filii nr 9 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W pierwszym wzięła udział klasa 3a z wychowawczynią p. Elżbietą  Małmygą i p. bibliotekarką Grażyną Adouni.

Do Zielonej Góry przyjechała znana autorka literatury dziecięcej p. Małgorzata Strękowska- Zaremba. Autorka ciekawie opowiedziała o swoich książkach, odpowiedziała na pytania dzieci, np. dlaczego została pisarką, uchyliła rąbka swojego prywatnego życia…

Przeczytała również fragment  książki. Dzieci słuchały tekstu z „Domu nie z tej ziemi”, a później miały okazję kupić tę i inne książki autorki. Prawie  każdy uczeń 3a zabrał ze sobą do domu nową książkę z autografem „prawdziwej autorki”.

W drugim spotkaniu, nie mniej interesującym, uczestniczyła klasa 2b z wychowawczynią p. Karoliną Winiarską i bibliotekarką p. Grażyną Adouni.

Dzieci  tym razem wysłuchały całej książeczki pt. „Kamyki Astona”, czytanej przez p. Marię Siatecką oraz obejrzały piękne ilustracje podczas prezentacji.

Następnie p. Maria Siatecka opowiedziała o swojej bogatej kolekcji kamieni  szlachetnych, pólszlachetnych i tych pospolitych. Niektóre z nich drugoklasiści mogli obejrzeć i dotknąć.

Książeczka o empatii, miłości i  życzliwości została uzupełniona o opowieść o zainteresowaniach kolekcjonerskich, czyli życiowej pasji, którą każdy może odnaleźć.

 


Top