„Pocztówki z literatury” w bibliotece

"Pocztówki z literatury" w bibliotece

Bibliotekarze szkolni z okazji Tygodnia Bibliotek zorganizowali dla naszych uczniów kolejne spotkanie propagujące czytelnictwo.

Tym razem do Biblioteki Bromby i Przyjaciół udały się uczennice klasy 4c z  panią Mają Kimnes  i p. Grażyną Adouni , aby odbyć wędrówkę po świecie literatury.

Dziewczynki miały okazję dowiedzieć się, jakie ciekawostki wiążą się z różnymi państwami, a przede wszystkim z jakich krajów pochodzą znane wszystkim książki np. „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Mały Książę” czy „Pinokio”.

Bardzo wartościowa okazała się rozmowa z dr Joanną Kapicą– Curzytek z Uniwersytetu Zielonogórskiego, która stworzyła piękną wystawę pt. „Pocztówki z literatury”.

Podsumowaniem wizyty w Bibliotece są prace naszych uczennic, które doskonale oddają charakter i tematykę spotkania.

Wystawkę rysunków można oglądać w czytelni szkolnej.

Serdecznie zapraszamy.