Prawie tysiąc nowych książek w bibliotece!

Prawie tysiąc nowych  książek w bibliotece!

Informujemy z radością, że  księgozbiór szkolnej biblioteki dzięki przyznanym środkom w ramach Narodowego  Programu  Rozwoju Czytelnictwa wzbogacił się o 960  pozycji.

Zakupy za kwotę 15000 zł zostały rzetelnie przemyślane. Zakupiono najbardziej poszukiwane przez uczniów pozycje . Są to książki oczekiwane i proponowane przez dzieci i młodzież, atrakcyjne dla młodego czytelnika, konsultowane z uczniami, nauczycielami, Radą Rodziców i bibliotekarzami biblioteki publicznej.

W bibliotece „od zawsze”  tworzona jest lista pozycji, które uczniowie chcieliby mieć w swojej szkolnej bibliotece. Dzięki udziałowi w NPRC udało się zrealizować pragnienia czytelnicze naszych uczniów i zakupić bestsellery, które do tej pory nie były dostępne w bibliotece szkolnej.

Oto niektóre tytuły:

seria „Zaopiekuj się mną”,  „Czytam sobie”,  „Plus minus 16”, seria o Franklinie,  Akademia dobra i zła, Silver, „Trenuj z Krzychem”, „ Minecraft”, Baśniobór, „Nela na 3 kontynentach”,  „ Harry Potter i przeklęte dziecko”, „ Pamiętnik Zuzy Łobuzy”, „Dzieci gotują, czyli kuchnia pełna przygód”, Smerfy”, „Wiedźmin”, „Wiersze, że ach strach”, Koszmarny Karolek”, biografie piłkarzy, „Kapitan Majtas”, „Origami”, „Poradnik młodego piłkarza”, „Kraina Lodu”, „ABC wędkarza”,Heartland”, „ Osobliwy dom pani Peregrine”,  „Szachy dla dzieci”, „”Żywienie w sporcie” i inne

Uzupełniono  również księgozbiór o nowe, obowiązujące od tego roku szkolnego, lektury np.:

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Słup soli. Jak powstrzymać szkolnych dręczycieli”, „Pamiętnik Czarnego Noska”, „Detektyw Pozytywka, „”O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie”, ‘Przygody Sherlocka Holmesa”, „ Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”, „Afryka Kazika” i inne.

Czytelnicy cieszą się, że mogą w swojej szkolnej bibliotece przeczytać książki, na które tak długo czekali. Świadczą o tym wzmożone wypożyczenia i zainteresowanie książkami na miejscu w czytelni.

Codziennie zapełniają się półki  z nowymi książkami , dlatego zapraszamy serdecznie  do korzystania z wzbogaconego księgozbioru!

 

 

 


Top