ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.

Miś ma łapy bardzo miękkie, po to misiem jest,
żeby trzymać go za rękę, kiedy tylko chcesz.
Miś ma wszystko, czego trzeba, żeby misiem być, by do łóżka go zabierać, żeby o nim śnić.”

Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom już od urodzenia. Jest to najwspanialszy przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu dzieci powierzają swoje największe sekrety i to on ma je uchronić od zła i niebezpieczeństw. Rozśmiesza i pociesza w smutku, przegania nocne mary w ciemną noc. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic. Jest to ktoś bardzo bliski, ważny i niezastąpiony.

W tym roku nasza szkoła, ku radości młodszych uczniów, włączyła  się również w obchody tego święta. Wszystkie uroczystości związane ze świętem przeprowadzone były w poniedziałek 25 listopada i odbywały się w salach lekcyjnych. Wszyscy uczniowie mile nas zaskoczyli. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół była imponująca. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, oglądały swoje ulubione bajki. Tego dnia z ekranu do dzieci pomachał Kubuś Puchatek, Polarny Miś Lars oraz Miś Uszatek. Dzieci grały także w misiowe memory oraz wykonały piękne prace plastyczne. Otrzymały piękne pamiątkowe plakietki, które przygotowała Pani Ania Sobów, wychowawczyni klasy I c. Na pamiątkę tego święta dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów.

„…POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIA, ON PRZYJACIELEM DZIECI JEST, DOROTKA, ANIA I JUSTYSIA, WESOŁO WSZYSCY BAWMY SIĘ”


Top