Turniej z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

W dniu 02.04.2019 roku w Gorzowie Wielkopolskim odbył się Finał Wojewódzki w Turnieju z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 10 odniosła ogromny sukces zdobywając Pierwsze miejsce w województwie Lubuskim w kategorii Chłopców U-10. Tym samym „Czwartaki” wywalczyły awans do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja 2019 roku, a główną atrakcja będzie możliwość występu na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz możliwość kibicowania podczas Finału Pucharu Polski, który odbędzie się w dniu 02.05.2019 roku na tym samym stadionie.

Głównymi bohaterami w Finale Wojewódzkim byli:

1. Kasprzak Bartosz – uczeń klasy 4a, zawodnik Zagłebie Lubin oraz AMO Zielona Góra
2. Dubielczyk Kacper – uczeń klasy 4b, zawodnik APMM Falubaz Zielona Góra
3. Lehmann Julian – uczeń klasy 4b, zawodnik APMM Falubaz Zielona Góra
4. Szymański Filip – uczeń klasy 4b, zawodnik MKS Zryw Zielona Góra
5. Witkowski Olek – uczeń klasy 4b, zawodnik MKS Zryw Zielona Góra oraz AMO Zielona Góra
6. Smyrak Patryk – uczeń klasy 4b, zawodnik MUKS 11 Zielona Góra oraz AMO Zielona Góra
7. Smyrak Hubert – uczeń klasy 4b, zawodnik MUKS 11 Zielona Góra oraz AMO Zielona Góra
8. Wilusz Łukasz – uczeń klasy 4e, zawodnik SKP Kisielin

Dodatkowe wyróżnienie otrzymał zawodnik naszej Reprezentacji Patryk Smyrak, został uznany Najlepszym Zawodnikiem Turnieju – Serdecznie Gratulujemy.

Zmagania zawodników rozpoczęły się o godzinie 10:00 uroczystym otwarciem. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 trafili do silnej grupy, gdzie musieli zmierzyć się m.in ze Szkołą  Podstawową z Kostrzyna oraz Gubina. Mecze były bardzo wyrównane (w pierwszym spotkaniu wygraliśmy 3:2 natomiast w drugim 2:1). W ćwierćfinale nasz zespół napotkał drużynę ze Świebodzina, którą pokonał w stosunku 4:2. Półfinał to popis zawodników z Zielonej Góry i wygrana z Nową Solą, aż 6:2. W wielkim finale znowu mierzyliśmy się z zespołem z Gubina i udało się wygrać 2:0
Głównym celem grania w Turnieju z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku była dobra zabawa. Chłopcy zaprezentowali się świetnie i potrafili bawić się grą w piłkę nożną. Najważniejsze, że każdy z zawodników
zagrał w równym przedziale czasowym i na różnych pozycjach. Podczas meczów panowała radosna i pozytywna atmosfera, bez tzw. „napinki na wynik”. Takie podejście trenerów, rodziców i zawodników zaaowocowało zwycięstwem w Turnieju.

Za przygotowanie drużyny odpowiedzialni byli Trenerzy Szymański Konrad i Siemiński Bartosz.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze ogłasza nabór do klas SMS/LZPN. Pierwsze klasy piłkarskie Treningu indywidualnego. Szczegółowe informacje w załączonej ulotce. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki i chłopców chcących rozpocząć przygodę z piłka nożną.