Konkurs ” Wierszyki łamiące języki”

Konkurs " Wierszyki łamiące języki"

27 marca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. „ Wierszyki łamiące języki” dla uczniów klas drugich.

Do udziału w konkursie przystąpiło sześć szkół: ZE nr 3, PSP-7,SP-10, SP-14, SP-15, SP-18. Występy oceniało jury w składzie: przewodnicząca Dyrektor ZSOiS p. dr Beata Joksz-Skibińska, członkowie : Dyrektor SP-10 p. mgr Anna Hamrol i p.mgr Marzena Ryczkowska- Sienkiewicz- logopeda z SP-18.Oceniano kulturę słowa, bezbłędną recytację, poprawną wymowę, dobór wiersza , oraz interpretację i tzw. „ogólne wrażenie”. Wszyscy wywiązali się na „6” z tego zadania, więc wybór był trudny dla jurorów, w efekcie po naradzie wyłonili zwycięzców :

I miejsce zajęła Lena Piątkowska z kl.II „B”SP-10 za wiersz „O panu Tralalińskim”

II miejsce zajęły : Hanna Wolna z ZE-3 za wiersz „ Czarna krowa” i Aleksandra Puszkarska z PSP-7 za wiersz „ Mowa ptaków”

III miejsce zajęli: Wiktor Semeniuk z SP-15 za wiersz „ Na jednym psie” i Antonina Jankowska z SP-18 za wiersz „ Kłótnia”

Finaliści i wszyscy wyróżnieni uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, zaś opiekunowie podziękowania.

Konkurs dostarczył wielu emocji nie tylko organizatorom, ale także nauczycielom, logopedom rodzicom ( również dziadkom), którzy przyszli kibicować swoim pociechom.

W przerwie konkursu zaprezentowała się grupa uczennic z klasy IV o profilu tanecznym , układ choreograficzny przygotowała p. mgr Katarzyna Jareniowska, a także umiliła nam występ piosenkarski ucz. Julia Tomkowicz z klasy IV „A” , pod kierunkiem p. mgr Macieja Sławnego.

Konkurs odbył się przy pełnej sali i wielkim aplauzie. Pani Dyrektor dr Beata Joksz- Skibińska zapowiada kontynuację nowej tradycji szkoły – konkursu recytatorskiego.

Koordynator: mgr Małgorzata Chorążyczewska

 


Top