Uroczysty apel z okazji Odzyskania Niepodległości w klasach I – III

Uroczysty apel z okazji Odzyskania Niepodległości w klasach I - III

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w pięknym apelu. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości oraz wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Śpiewali także pieśni patriotyczne.

Najmłodsi uczniowie podczas zajęć lekcyjnych poznali też legendę o powstaniu Państwa Polskiego, postać Józefa Piłsudskiego oraz utrwalili symbole narodowe. Uczniowie podczas zajęć wykonywali ciekawe zadania, kolorowali symbole narodowe i oglądali filmy edukacyjne. Uczniowie klasy II b wykonali też estetyczne prace plastyczne, które ozdobiły salę lekcyjną. W każdej sali pojawiła się także okolicznościowa gazetka.

To Święto sprawia, że w zabieganym życiu zatrzymujemy się na chwilkę i wspominamy tych, którzy walczyli o naszą wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii.

 


Top