„Wiosna na sportowo”

"Wiosna na sportowo"

Tradycją naszej szkoły jest witać wiosnę na sportowo. Również w tym roku uczniowie klas I – III w pierwszy dzień wiosny stanęli do rozgrywek sportowych. Zawody odbyły się w dwóch turach, najpierw zmierzyli się ze sobą trzecioklasiści, następnie klasy pierwsze i druga. W zabawie jednak nie chodziło tylko o zwycięstwo, ale przede wszystkim na stworzeniu sytuacji mającej na celu uczenie się zasad „zdrowej rywalizacji”,  przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw i gier ruchowych, godzenie się z ewentualną porażką i radość z wygranej, rozwijanie sprawności ruchowej i motorycznej u dzieci poprzez gry i zabawy ruchowe, promocję zdrowego stylu życia, integracja klas,  uczenie aktywnych form spędzania czasu. Na koniec rozgrywek każda klasa otrzymała dyplom i zdrowy upominek.

 

 


Top